Říjen 2009

Vlčnov - Staré Město

18. října 2009 v 18:26 | Jeňa Halíček |  Zápasy Jiskry SM

Vlčnov 3:2 (2:2) Jiskra Staré Město

Branky za Jiskru: Pajčes, Martin Grebeň

Diváci: 120

Základní sestava:
Tomáš Adamík
Luděk Kovács
Jiří Daťko - Mek - Pavel Šobáň
Inek - Panda - Jan Botek(C) - Martin Grebeň
Jakub Dvouletý - Pajčes

Střídání:
45´ Tomáš Müller za Grebeňa
82´ Tomáš Vlček"Gulin" za Toma Müllera

Na střídačce připravený:
Jeňa HalíčekStaré Město - Mařatice

11. října 2009 v 20:08 | Jeňa Halíček |  Zápasy Jiskry SM

TJ Jiskra Staré Město 5:1 (2:0) Mařatice-Východ

Branky za Jiskru: 2x Botek, 2x Pajčes, Jakub Dvouletý
ČK: 75´ Jakub Žajdlík - Jiskra

Diváci: 80


Do Starého Města přijel soupeř, který v minulé sezoně zakotvil v nejhlubších vodách a poté se poroučel ke dnu tabulky, kterému vévodí i v okresní soutěži. Mařatice neměly představovat pro Jiskru velký problém, avšak z posledních výsledků, hlavně v prvních poločasech, kdy vedly, nesměli sme brat tento tým na lehkou váhu. Poslední 3 kola vždy po poločase Mařatice vyhráli, ale nikdy to nevedlo ke konečnému a především plnému bodovému zisku. První půlka od úvodního hvizdu napověděla, pod čí taktovkou se bude odehrávat; ano, hádáte správně, Jiskra si "podmanila" mařatický tým od prvních minut. K úvodní vážnější šanci se dostalo Staré Město v 7´, když Vaňa nacentroval, Tom Müller šikovně vrátil hlavou na Honzu Botka a ten sa z malého vápna do prázdné prosadil 1:0. Mařatice zahrozili o dvě minuty pozdějc ze vzdálenosti 35 metrů, golman Adamík si bez potíží balon sbalil do náruče, které byli už aj značně prokřehlé a hrálo sa dál. Hosté se marně pokoušeli vyrovnat; největší nebezpečí představovali jejich standartky a ta z 12´ šla půldruhého metru nad. Ve 14´ navýšili domácí svoje vedení: Dvouletý přihrál na Müllera, ten dal do vápna na Pajčesa a ruky leťá hore, takže Pajčes zavěsil 2:0. Ve 23´ hosté vyprodukovali křídelní útok a už už zakončují, ale vyběhnutý golman Jiskry Adamík vystrčil na roh a uchránil si tak čisté konto, prozatím. Ve 25´ nahrál Žajdla na Toma Müllera, který střelou z 20ti metrů nechal golmana Mařatic zakročit tak, aby si poprvní šáhnul na míč jinak, než ten co byl už v síti. Mařatice nepookřáli, ale prostor, kde sa dávajů branky jaksi nemohli trefit; ve 28´ z vápna přestřelili o půlmetr a ve 31´ pohonil míč spíš ptáky ve vzduchu, jak Adamíka v brance. Ve 41´ nacentroval kapitán Botek Jakubovi Dvouletému, ten však míč špatně trefil a score sa neměnilo. Tečku za prvním poločasem "napsal" ve 44´ Luďa Kovács; jeho povedená střela prozvonila k jeho smůle břevno. Písknul sa poločas a prokřehlí hráči nasměřovali do kabin. Zajímavostí v prvním dějství bylo i to, že během prvních 30ti minut se zranili hned 3 hostující hráči a museli střídat; asi majů šlahůnkové kosti nebo jinak temu nerozumím.

2. poločas
Začal víceméně ve snějném herním pojetí jako ten první a opět padnul z první větší šance gól; stalo se tak po přihrávce přes střed od Jiřího Daťka na Pajčesa, který se prosadil přes obránce a následně přes golmana, dal to po zemi k tyči a Jiskra vede už rozdílem třídy. V 55´ se dostal do velké šance dorostenec Starého Města Jakub Dvouletý, střela z dobrých 25ti metrů letěla kousek nad břevnem. V 63´ zakončoval aj beck Jiří Daťko, střelu do vinklu golman vyrazil, ale nedivil bych sa, kdyby měl pod dresem skované křídla. V 71´ došlo ke snížení nepříznivého stavu pro Mařatice; právě Jirka Daťko pokazil nahrávku na půlce a následný protiútok už Panda zastavit nedokázal, protože jeho předností sprint není; s koncovnou už útočník potíže neměl a náš golman s tým mohl horko těžko neco udělat. V 75´ sa předčasně poroučel do kabin Žajdla a nejednalo se o střídání, nýbrž o to, že viděl za druhé žluté napomenutí, kartu barvy červené. V 79´ se rozjela velice povedená akce domácích >> Dvouletý nacentroval do vápna, kde si s přehledem spracoval Pajčes, zachoval kolektivního ducha a nehamotil, nahrál eště do středu vápna na Boťasa a k tyči na 4:1 neměl golman nejmenší šanci. V 85´ se stal málem Pajčes znovu gólovým nahravačem, když dal pod sebe na Vaňu a ten střílel snad ze 3-4 metrů; gól však nepadl, jelikož brankař hostů, obdivuhodným zákrokem vychytal a poslal míč na roh. Z rohového kopu mařatičtí hráči ještě hrozbu odvrátili za vápno, kde číhá Jakub Dvouletý a jeho parádní střela do vinklu uzavřela scóre zápasu na 5:1, otevřela divákom huby a protahla panty na čelistech.

Shrnutí: Jiskra zaslouženě vyhrála díky disciplinovanosti a předvedené souhře. Mařatice si budů moset na první 3 body ze sápasu z této sezóny asi ještě počkat.

Pozn.: Staroměstští diváci vcelku hodně pasivní v posledních zápasech, asi špatný zdroj "napětí" k povzbuzování.

Rozhodčí: Vlčnovský - pískal s přehledem a nenechal si do toho kecat, což je správně, akorát si myslím, že vzhledem k tomu, že za celý zápas nevytahnul skoro žádné karty, tak pro Žajdlu byla za zakopnutí druhá ŽK dost přísná. Hodnocení 7\10.Základní sestava:
Tomáš Adamík
Luděk Kovács
Jakub Žajdlík - Panda - Jiří Daťko
Vaňa - Jan Botek(C) - Inek
Martin Grebeň
Pajčes - Tomáš Müller

Střídání:
37´ Jakub Dvouletý za Toma Müllera
66´ Pavel Šobáň za Inka
86´ Marek Gregor za M. Grebeňa

Na střídačce připravený:
Jeňa Halíček

Horní Němčí - Staré Město

5. října 2009 v 16:27 | Jeňa Halíček |  Zápasy Jiskry SM

Sokol Horní Němčí 6:3 (3:2) TJ Jiskra Staré Město

Branky: 2x Bahula, 2x Janeček, 2x Zimčík - Jan Botek, "Pajčes"-Pavel Vlček, "Panda"-Michal Panáček

Diváci: 150


Nádherné podzimní počasí přivítalo mužstva obou celků na nejpěknějším hřišti v okresní soutěži, v Horním Němčí, které už před začátkem napovídalo, že půjde o fotbalovou podívanou. Pro nás to nebyl určitě lehký zápas, dyť přece domácí v podzimní části sezony neztratili ani jeden bod na svém hřišti; Rozdíl obou muštev v tabulce byl pouhý bod, takže v případě výhry, by se dostala Jiskra před Horní Němčí. Hned v začátku urkání vytušil aj nejpasivnější divák, kdo bude nepříjemnější směrem dopředu. K prvnímu útoku došlo hned z rozehrávky domácích, když první střelu z boku Tomáš Adamík ještě vyrazil, následná další střela přes hradbu těl zapadla k tyči a hned zkraja ve 25vteřině domácí vedli 1:0. V 6´ jsme pozorovali další koncovku Dolněmčanů, když z úctyhodné vzdálenosti 35ti metrů míč skončil půlmetr mimo, po slabší střele. Minutu na to už mohl mět útočník domácích další zářez na pažbě, jenže to by nesměl po rohu hlavičkovat 30čísel nad břevno z malého vápna. V 11´ už sme sa dočkali aj my; Pajčes nahrál přes střed na Toma Müllera, ten dal do vápna křimo na Boťasa, který si z koncovkou na vzdálenější tyč hlavu nelámal - 1:1. Hosté sa neradovali z vyrovnání dlouho a v 18´ došlo k dalšímu brankovému zápisu; záložník domácích dal krásně přes obranu do vápna a ten z první k tyči - golman bez šance 2:1; tento krásný fotbalový moment by si zasoužil ohodnocení od většího počtu diváků, tleskalo jich však jen několik. Ve 23´ a 25´ byli u "slova" kdo jinší - domácí hráči; střely z hranice velkého vápna a 25ti metrů však ztroskotali na Tomášovi Adamíkovi. To už neplatilo ve 27´ kdy sa mosel Staroměstský golman shýbnůt pro balón do branky už potřetí v zápase; stalo sa tak po křižmém passu za obranu do vápna, kde se volný hráč nemýlil a navýšil na 3:1. Ve 31´ došlo k šanci hostů, Jakub Dvouletý nahrál do vápna na Boťasa, jeho pohovou střelu zachránil nohama domácí brankař. Tesně před prvním hvizdem došlo ke snížení nepříznivého stavu; Jakub Dvouletý nahrál Pajčesovi těsně za lajnu 16ctky, kde druhý jmenovaný pálí na vzdálenější tyč; golman si na míč konečky prstů ještě šáhne, ale gólu na 3:2, kterému díky jeho teči pomohla aj tyč, už nezabránil. Jiskra se tak vrátila zpět do hry o body a šlo sa do kabin.

2. poločas
Od počátku druhého dějství byli agilnější hostující hráči a tlačili se na soupeřovu branku; ve 46´si narazil Vaňa s Pajčesem, ve vápně si však na golmana útočník Jiskry nepočíhal, když jeho zakončení uvítala náruč. V 52´ už tu máme protiútok domácího celku; útočník už peláší za balónem ale pohotovým výběhem dak Tomáš Adamík zapomenůt na další gólovů radost. V 55´ se prezentoval dalekonosnou střelou z 35metrů Jakub Dvouletý; i když střela nebyla žádnou bombou, tak před brankařem skočila a dala mu prácu na plný úvazek, se štěstím vytahnul na roh. V 60´ opět střela domácích z 20ti metrů, ale do branky sa nevešla a nad břevnem bylo místa dost. V 64´ došlo ke zlomovému okamžiku zápasu: Horní Němčí šlo do útoku, faul na našeho záložníka nechal rozhodčího chladným, následná nahrávka aj přes golmana a zakončení na 4:2 metr před brankovou čárou ze zcela jasného offsidu, který avizoval domácí pomezní cca 30sekund se zvihnutým praporkem; ke zděšení všech hostujících jak hráčů, diváků a možná i domácích, rozhodčí branku uznal. Za 6minut po této události už byl rozdíl ve score jedné třídy, tudíž 5:2; brejk a koncovka přes bezmocného golmana mohla vyústit aj jinším způsobem, ale přesnost koncovky navýšil naše manko. V 80´ zahrával kapitám Botek standartku z boku 16ctky, na míč si dobře hlavou naskočil Panda a angličan na 5:3 byl na světě. To dávalo ještě eventuelní naději alespoň na bod, kdyby sme sa na hřišti během posledních minut potrhali. Konečnou podobu výsledku stanovili domácí v 85´, kteří po zlomovém momentu (ten offside gól) převzali iniciativu a další branka do otevřené obrany na 6:3 byla poslední koncovnou celého zápasu.


Shrnutí: Horní Němčí si vytvořilo nespočet brankových šancí a dost jich aj proměnilo, nebyt gólu z offsidu na 4:2, kdy našemu mužstvu po této situaci rozhodčí na psychickém rozpoložení rozhodně nepřidal, bylo by temu, věřím, určitě jinak. To už je teď ale historie; aktuální v tento moment je, že i napočtvrté domácí neztratili doma ani bod.

Rozhodčí: Mlček - utkání docela nezvládl, když rohy otáčel na odkopy; branka z offsidu, nepískal když sa faulovalo na obě strany stejně a další. Hodnocení je proto 3/10.
Základní sestava Jiskry:
Tomáš Adamík
Jakub Žajdlík - Luděk Kovács - Tomáš Přibyl
"Panda"-Michal Panáček
"Vaňa"-Tomáš Vaněk - Jakub Dvouletý - "Inek"-Libor Kubík
Jan Botek(C)
Tomáš Müller - Pajčes

Střídání:
26´ Radek Trávník za Tomáša Přibyla
75´ Jeňa Halíček za Tomáša Müllera
81´ Mek za Žajdlu