Horní Němčí - Staré Město

5. října 2009 v 16:27 | Jeňa Halíček |  Zápasy Jiskry SM

Sokol Horní Němčí 6:3 (3:2) TJ Jiskra Staré Město

Branky: 2x Bahula, 2x Janeček, 2x Zimčík - Jan Botek, "Pajčes"-Pavel Vlček, "Panda"-Michal Panáček

Diváci: 150


Nádherné podzimní počasí přivítalo mužstva obou celků na nejpěknějším hřišti v okresní soutěži, v Horním Němčí, které už před začátkem napovídalo, že půjde o fotbalovou podívanou. Pro nás to nebyl určitě lehký zápas, dyť přece domácí v podzimní části sezony neztratili ani jeden bod na svém hřišti; Rozdíl obou muštev v tabulce byl pouhý bod, takže v případě výhry, by se dostala Jiskra před Horní Němčí. Hned v začátku urkání vytušil aj nejpasivnější divák, kdo bude nepříjemnější směrem dopředu. K prvnímu útoku došlo hned z rozehrávky domácích, když první střelu z boku Tomáš Adamík ještě vyrazil, následná další střela přes hradbu těl zapadla k tyči a hned zkraja ve 25vteřině domácí vedli 1:0. V 6´ jsme pozorovali další koncovku Dolněmčanů, když z úctyhodné vzdálenosti 35ti metrů míč skončil půlmetr mimo, po slabší střele. Minutu na to už mohl mět útočník domácích další zářez na pažbě, jenže to by nesměl po rohu hlavičkovat 30čísel nad břevno z malého vápna. V 11´ už sme sa dočkali aj my; Pajčes nahrál přes střed na Toma Müllera, ten dal do vápna křimo na Boťasa, který si z koncovkou na vzdálenější tyč hlavu nelámal - 1:1. Hosté sa neradovali z vyrovnání dlouho a v 18´ došlo k dalšímu brankovému zápisu; záložník domácích dal krásně přes obranu do vápna a ten z první k tyči - golman bez šance 2:1; tento krásný fotbalový moment by si zasoužil ohodnocení od většího počtu diváků, tleskalo jich však jen několik. Ve 23´ a 25´ byli u "slova" kdo jinší - domácí hráči; střely z hranice velkého vápna a 25ti metrů však ztroskotali na Tomášovi Adamíkovi. To už neplatilo ve 27´ kdy sa mosel Staroměstský golman shýbnůt pro balón do branky už potřetí v zápase; stalo sa tak po křižmém passu za obranu do vápna, kde se volný hráč nemýlil a navýšil na 3:1. Ve 31´ došlo k šanci hostů, Jakub Dvouletý nahrál do vápna na Boťasa, jeho pohovou střelu zachránil nohama domácí brankař. Tesně před prvním hvizdem došlo ke snížení nepříznivého stavu; Jakub Dvouletý nahrál Pajčesovi těsně za lajnu 16ctky, kde druhý jmenovaný pálí na vzdálenější tyč; golman si na míč konečky prstů ještě šáhne, ale gólu na 3:2, kterému díky jeho teči pomohla aj tyč, už nezabránil. Jiskra se tak vrátila zpět do hry o body a šlo sa do kabin.

2. poločas
Od počátku druhého dějství byli agilnější hostující hráči a tlačili se na soupeřovu branku; ve 46´si narazil Vaňa s Pajčesem, ve vápně si však na golmana útočník Jiskry nepočíhal, když jeho zakončení uvítala náruč. V 52´ už tu máme protiútok domácího celku; útočník už peláší za balónem ale pohotovým výběhem dak Tomáš Adamík zapomenůt na další gólovů radost. V 55´ se prezentoval dalekonosnou střelou z 35metrů Jakub Dvouletý; i když střela nebyla žádnou bombou, tak před brankařem skočila a dala mu prácu na plný úvazek, se štěstím vytahnul na roh. V 60´ opět střela domácích z 20ti metrů, ale do branky sa nevešla a nad břevnem bylo místa dost. V 64´ došlo ke zlomovému okamžiku zápasu: Horní Němčí šlo do útoku, faul na našeho záložníka nechal rozhodčího chladným, následná nahrávka aj přes golmana a zakončení na 4:2 metr před brankovou čárou ze zcela jasného offsidu, který avizoval domácí pomezní cca 30sekund se zvihnutým praporkem; ke zděšení všech hostujících jak hráčů, diváků a možná i domácích, rozhodčí branku uznal. Za 6minut po této události už byl rozdíl ve score jedné třídy, tudíž 5:2; brejk a koncovka přes bezmocného golmana mohla vyústit aj jinším způsobem, ale přesnost koncovky navýšil naše manko. V 80´ zahrával kapitám Botek standartku z boku 16ctky, na míč si dobře hlavou naskočil Panda a angličan na 5:3 byl na světě. To dávalo ještě eventuelní naději alespoň na bod, kdyby sme sa na hřišti během posledních minut potrhali. Konečnou podobu výsledku stanovili domácí v 85´, kteří po zlomovém momentu (ten offside gól) převzali iniciativu a další branka do otevřené obrany na 6:3 byla poslední koncovnou celého zápasu.


Shrnutí: Horní Němčí si vytvořilo nespočet brankových šancí a dost jich aj proměnilo, nebyt gólu z offsidu na 4:2, kdy našemu mužstvu po této situaci rozhodčí na psychickém rozpoložení rozhodně nepřidal, bylo by temu, věřím, určitě jinak. To už je teď ale historie; aktuální v tento moment je, že i napočtvrté domácí neztratili doma ani bod.

Rozhodčí: Mlček - utkání docela nezvládl, když rohy otáčel na odkopy; branka z offsidu, nepískal když sa faulovalo na obě strany stejně a další. Hodnocení je proto 3/10.
Základní sestava Jiskry:
Tomáš Adamík
Jakub Žajdlík - Luděk Kovács - Tomáš Přibyl
"Panda"-Michal Panáček
"Vaňa"-Tomáš Vaněk - Jakub Dvouletý - "Inek"-Libor Kubík
Jan Botek(C)
Tomáš Müller - Pajčes

Střídání:
26´ Radek Trávník za Tomáša Přibyla
75´ Jeňa Halíček za Tomáša Müllera
81´ Mek za Žajdlu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama