11. října 2009 v 20:08 | Jeňa Halíček |  Zápasy Jiskry SM

TJ Jiskra Staré Město 5:1 (2:0) Mařatice-Východ

Branky za Jiskru: 2x Botek, 2x Pajčes, Jakub Dvouletý
ČK: 75´ Jakub Žajdlík - Jiskra

Diváci: 80

Do Starého Města přijel soupeř, který v minulé sezoně zakotvil v nejhlubších vodách a poté se poroučel ke dnu tabulky, kterému vévodí i v okresní soutěži. Mařatice neměly představovat pro Jiskru velký problém, avšak z posledních výsledků, hlavně v prvních poločasech, kdy vedly, nesměli sme brat tento tým na lehkou váhu. Poslední 3 kola vždy po poločase Mařatice vyhráli, ale nikdy to nevedlo ke konečnému a především plnému bodovému zisku. První půlka od úvodního hvizdu napověděla, pod čí taktovkou se bude odehrávat; ano, hádáte správně, Jiskra si "podmanila" mařatický tým od prvních minut. K úvodní vážnější šanci se dostalo Staré Město v 7´, když Vaňa nacentroval, Tom Müller šikovně vrátil hlavou na Honzu Botka a ten sa z malého vápna do prázdné prosadil 1:0. Mařatice zahrozili o dvě minuty pozdějc ze vzdálenosti 35 metrů, golman Adamík si bez potíží balon sbalil do náruče, které byli už aj značně prokřehlé a hrálo sa dál. Hosté se marně pokoušeli vyrovnat; největší nebezpečí představovali jejich standartky a ta z 12´ šla půldruhého metru nad. Ve 14´ navýšili domácí svoje vedení: Dvouletý přihrál na Müllera, ten dal do vápna na Pajčesa a ruky leťá hore, takže Pajčes zavěsil 2:0. Ve 23´ hosté vyprodukovali křídelní útok a už už zakončují, ale vyběhnutý golman Jiskry Adamík vystrčil na roh a uchránil si tak čisté konto, prozatím. Ve 25´ nahrál Žajdla na Toma Müllera, který střelou z 20ti metrů nechal golmana Mařatic zakročit tak, aby si poprvní šáhnul na míč jinak, než ten co byl už v síti. Mařatice nepookřáli, ale prostor, kde sa dávajů branky jaksi nemohli trefit; ve 28´ z vápna přestřelili o půlmetr a ve 31´ pohonil míč spíš ptáky ve vzduchu, jak Adamíka v brance. Ve 41´ nacentroval kapitán Botek Jakubovi Dvouletému, ten však míč špatně trefil a score sa neměnilo. Tečku za prvním poločasem "napsal" ve 44´ Luďa Kovács; jeho povedená střela prozvonila k jeho smůle břevno. Písknul sa poločas a prokřehlí hráči nasměřovali do kabin. Zajímavostí v prvním dějství bylo i to, že během prvních 30ti minut se zranili hned 3 hostující hráči a museli střídat; asi majů šlahůnkové kosti nebo jinak temu nerozumím.

2. poločas
Začal víceméně ve snějném herním pojetí jako ten první a opět padnul z první větší šance gól; stalo se tak po přihrávce přes střed od Jiřího Daťka na Pajčesa, který se prosadil přes obránce a následně přes golmana, dal to po zemi k tyči a Jiskra vede už rozdílem třídy. V 55´ se dostal do velké šance dorostenec Starého Města Jakub Dvouletý, střela z dobrých 25ti metrů letěla kousek nad břevnem. V 63´ zakončoval aj beck Jiří Daťko, střelu do vinklu golman vyrazil, ale nedivil bych sa, kdyby měl pod dresem skované křídla. V 71´ došlo ke snížení nepříznivého stavu pro Mařatice; právě Jirka Daťko pokazil nahrávku na půlce a následný protiútok už Panda zastavit nedokázal, protože jeho předností sprint není; s koncovnou už útočník potíže neměl a náš golman s tým mohl horko těžko neco udělat. V 75´ sa předčasně poroučel do kabin Žajdla a nejednalo se o střídání, nýbrž o to, že viděl za druhé žluté napomenutí, kartu barvy červené. V 79´ se rozjela velice povedená akce domácích >> Dvouletý nacentroval do vápna, kde si s přehledem spracoval Pajčes, zachoval kolektivního ducha a nehamotil, nahrál eště do středu vápna na Boťasa a k tyči na 4:1 neměl golman nejmenší šanci. V 85´ se stal málem Pajčes znovu gólovým nahravačem, když dal pod sebe na Vaňu a ten střílel snad ze 3-4 metrů; gól však nepadl, jelikož brankař hostů, obdivuhodným zákrokem vychytal a poslal míč na roh. Z rohového kopu mařatičtí hráči ještě hrozbu odvrátili za vápno, kde číhá Jakub Dvouletý a jeho parádní střela do vinklu uzavřela scóre zápasu na 5:1, otevřela divákom huby a protahla panty na čelistech.

Shrnutí: Jiskra zaslouženě vyhrála díky disciplinovanosti a předvedené souhře. Mařatice si budů moset na první 3 body ze sápasu z této sezóny asi ještě počkat.

Pozn.: Staroměstští diváci vcelku hodně pasivní v posledních zápasech, asi špatný zdroj "napětí" k povzbuzování.

Rozhodčí: Vlčnovský - pískal s přehledem a nenechal si do toho kecat, což je správně, akorát si myslím, že vzhledem k tomu, že za celý zápas nevytahnul skoro žádné karty, tak pro Žajdlu byla za zakopnutí druhá ŽK dost přísná. Hodnocení 7\10.

Střídání:
37´ Jakub Dvouletý za Toma Müllera
66´ Pavel Šobáň za Inka
86´ Marek Gregor za M. Grebeňa